اره برقی یا اره بنزینی – Electric Saw VS Gasoline saw

اره بنزینی یا اره برقی

وقتی صحبت از انتخاب اره برقی یا اره بنزینی می شود ، باید چندین فاکتور را در نظر گرفت. هر نوع اره موتوری بسته به نیازها و ترجیحات خاص خود مزایا و معایب خاص خود را دارد.

قدرت و عملکرد :

اره‌های زنجیری با موتور بنزینی معمولاً در مقایسه با همتایان برقی خود قدرت و عملکرد بیشتری ارائه می‌دهند. آنها معمولاً برای کارهای سنگین مانند بریدن درختان بزرگ یا کنده های ضخیم مناسب تر هستند. اره موتوری بنزینی دارای سرعت زنجیر و ظرفیت برش بالاتری هستند که باعث می شود برای کارهای سخت کارآمدتر شوند.

اره techno
خرید اره بنزینی تکنو

قابلیت حمل:

اره موتوری برقی معمولا سبک تر از اره های بنزینی هستند. آنها با سیم و بی سیم (شارژی) هستند و به راحتی می توان نوع شارژی آن را مانور داد ، و آنها را برای مشاغلی که نیاز به تحرک دارند ، مانند هرس یا بریدن شاخه ، ایده آل می کندو نوع با سیم آن برای کارگاه ها بدلیل صدای کم و نداشتن آلایندگی مناسب هستند.

اما ، اره‌های زنجیری بنزینی را می‌توان در هر مکانی استفاده کرد ، زیرا محدودیتی برای دسترسی به پریز برق ندارند.

اره موتوری تالون
خرید اره برقی تالون

مکانیسم راه اندازی:

اره های زنجیری بنزینی معمولاً د ارای مکانیزم هندل هستند که ممکن است در مقایسه با مدل های برقی به تلاش و مهارت بیشتری برای راه اندازی نیاز داشته باشد.

اره زیپکو
خرید اره بنزینی

سر و صدا و لرزش :

اره های زنجیری برقی در مقایسه با مدل های بنزینی عموما کم صداتر هستند و لرزش کمتری تولید می کنند. این امر آنها را برای استفاده در مناطق مسکونی یا محیط های حساس به صدا مناسب تر می کند. اما اره‌های زنجیری بنزینی معمولاً سر و صدای بیشتری دارند و لرزش بیشتری ایجاد می‌کنند که ممکن است آنها را برای استفاده طولانی مدت خستگی بیشتری ایجاد کند.

خرید انواع اره زنجیری

هزینه های نگهداری و بهره برداری :

اره موتوری بنزینی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند ، مانند بررسی سطح سوخت ، روغن کاری زنجیر و تمیز کردن فیلتر هوا. کارکرد آنها نیز گران‌تر است ، زیرا باید بنزین و روغن بخرید تا برای سوخت مخلوط شوند. اره های زنجیری برقی با کارهای ساده ای مانند سفت کردن زنجیر و تیز کردن تیغه نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند. با این حال ، آنها بیشتر به برق وابسته هستند و در نتیجه هزینه برق بالاتری دارند.


فیلم | راهنمای خرید اره موتوری


تاثیرات زیست محیطی :

اره های زنجیری برقی دوستدار محیط زیست هستند ، زیرا در حین استفاده آلایندگی صفر دارند. آنها همچنین ساکت تر هستند و آلودگی صوتی را کاهش می دهند. از سوی دیگر ، اره‌های موتوری بنزینی ، دود منتشر می‌کنند و به آلودگی هوا کمک می‌کنند و باعث می‌شوند کمتر دوستدار محیط زیست باشند.


فیلم | آموزش نصب و راه اندازی اره بنزینی


قیمت :

اره‌های زنجیری بنزینی معمولاً گران‌تر از اره‌های برقی هستند. با این حال ، آنها معمولا بادوام‌تر و ماندگارتر هستند و در درازمدت سرمایه‌گذاری بهتری برای آنها ایجاد می‌کند. اره های زنجیری برقی مقرون به صرفه تر هستند اما ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر زودتر داشته باشند.

بهترین اره دنیا
مشاهده مقاله

در نتیجه ، انتخاب بین یک اره زنجیری با موتور بنزینی و یک اره برقی به نیازها و ترجیحات خاص شما بستگی دارد. اگر برای کارهای سنگین به قدرت و کارایی بیشتری نیاز دارید و به تعمیر و نگهداری و سر و صدا اهمیتی نمی دهید ، اره زنجیری با موتور بنزینی ممکن است گزینه بهتری باشد. اگر قابلیت حمل ، سطح سر و صدای کمتر و سازگاری با محیط را در اولویت قرار می دهید ، اره برقی شارژی ممکن است مناسب تر باشد و یا اگر برای محیط های کارگاهی با در نظر گرفتن وجود پریز برق ، اره برقی سیم دار گزینه گزینه مناسبی است.

همچنین شما میتوانید در سایت مترسک بهترین و پرفروش ترین اره های موتوری را بررسی ، مقایسه و خرید کنید . مترسک مفتخر است با جمع آوری محصولات با کیفیت و راهنمایی محصولات و پشتیبانی بتواند در امر خرید کمک حال مشتریان عزیز باشد.

مشاهده لیست اره های موتوری 

ارسال دیدگاه