اره چند سانتی بخریم؟ | Chainsaw Bar Length

اره چند سانتی بخریم؟

انتخاب اره موتوری مناسب برای  قطع درختان ، هرس و اطمینان از کارایی ، ایمنی و کاربرد بهینه بسیار مهم است. یکی از فاکتورهای کلیدی برای پاسخ به پرسش اره چند سانتی بخریم؟ باید در نظر گرفت ، قطر درختی است که با آن سر و کار دارید.

اندازه های مختلف درخت به مشخصات و ویژگی های اره زنجیری متفاوتی نیاز دارند تا کار را به طور موثر انجام دهند.

در مرحله اول ، درک رابطه بین طول میله ساطوری اره برقی و قطر درخت ضروری است. طول میله ساطوری اندازه گیری از نوک زنجیر تا نقطه ورود آن به محفظه اره است.

این طول تعیین کننده حداکثر قطر درختی است که اره زنجیری به راحتی می تواند آن را برش دهد . به عنوان یک قانون کلی ، طول میله ساطوری باید حداقل 5 سانت بیشتر از قطر درختی باشد که قصد قطع آن را دارید.

اره چند سانتی بخریم؟

برای درختان کوچک تا متوسط با قطر حداکثر 15 سانت ، اره موتوری با طول میله ساطوری از 30 تا 40 سانت مناسب است. این مدل اره‌ معمولاً سبک وزن هستند ، به راحتی قابل مانور هستند و برای هرس ، پیرایش و بریدن درختان یا شاخه‌های کوچک مناسب هستند.

اره موتوری 25 سانت تکنو
مشاهده و خرید اره موتوری 25 سانت تکنو
اره شارژی روستون
مشاهده و خرید اره شارژی روستون

هنگام برخورد با درختان متوسط تا بزرگ با قطرهای 15 تا 38سانت ، اره موتوری با طول میله راهنما(ساطوری) بین 40 تا 50 سانت توصیه می شود. این اره‌های زنجیری سایز متوسط ، تعادلی بین قدرت و مانور ایجاد می‌کنند و برای انواع کارهای بریدن درخت مناسب هستند.

اره 40 زیپکو
مشاهده و خرید اره 40 سانت زیپکو
اره موتوری 50 سانت تکنو
مشاهده و خرید اره موتوری 50 سانت تکنواره موتوری 50 سانت تکنو

برای درختان بزرگتر با قطر بیش از 45 سانت ، به یک اره موتوری سنگین با طول میله ساتوری 50 سانت یا بیشتر نیاز دارید. این اره‌های موتوری قدرتمند برای قطع درختان بزرگ طراحی شده‌اند و به ویژگی‌هایی مانند اسب بخار بالاتر ، میله‌های ساطوری بلندتر و موتورهای قوی برای تحمل حجم کاری سخت مجهز هستند.

اره موتوری اره زنجیری اره بنزینی 50 سانتی متری MR مدل CS6150
مشاهده و خرید اره موتوری با کیفیت MR
اره بمفورد
مشاهده و خرید اره موتوری 50 سانت بمفورد

نکته مهم دیگر قدرت موتور اره است. قدرت موتور بر حسب سانتی‌متر مکعب (سی‌سی) اندازه‌گیری می‌شود و توانایی اره موتوری را برای رسیدگی به درختان بزرگ‌تر و سخت‌تر تعیین می‌کند. با افزایش قطر درخت ، موتور قدرتمندتری برای اطمینان از برش صاف و کارآمد ضروری است.


چه اره ای برای هرس بخریم؟ | Pruning Chainsaw


علاوه بر طول میله ساطوری و قدرت موتور ، نوع زنجیر و تیزی آن از عوامل حیاتی موثر بر عملکرد اره هستند. زنجیرهای اره زنجیری دارای پیکربندی های مختلفی هستند ، مانند اسکنه کم ، نیمه اسکنه و اسکنه کامل.

زنجیر اره برقی
مشاهده و خرید زنجیر اره موتوری

زنجیرهای با ضربه کم برای مبتدیان ایمن تر و مناسب تر هستند ، در حالی که زنجیرهای اسکنه کامل برش سریع تری را انجام می دهند اما برای کار ایمن به مهارت و تجربه بیشتری نیاز دارند.

حفظ یک زنجیر تیز برای عملکرد بهینه برش بسیار مهم است. تیز کردن منظم زنجیر ، باعث برش های تمیز و دقیق میشود ، فشار وارده بر موتور اره موتوری را کاهش می دهد و کارایی کلی را افزایش می دهد.


چه اره ای بخریم؟


برخی از اره‌های زنجیری دارای ویژگی‌هایی مانند تیزکننده زنجیر اتوماتیک یا تنش‌کننده زنجیر با دسترسی آسان هستند تا کارهای تعمیر و نگهداری را ساده‌تر کنند.

در هنگام انتخاب اره موتوری نیز توجه به ویژگی های ایمنی ضروری است. سیستم‌های ضد لرزش ، ترمزهای زنجیره‌ای و طراحی‌های ارگونومیک به تجربه برش ایمن‌تر و راحت‌تر کمک می‌کنند.

هنگام کار با اره موتوری همیشه ایمنی را در اولویت قرار دهید و از تجهیزات حفاظت فردی مناسب از جمله ، دستکش و کلاه ایمنی با محافظ صورت استفاده کنید.


راهنمای خرید اره زنجیری


اما اگر شما دارای علفزن دوشی یا  علفزن پشتی هستید میتوانید از الحاقی اره برای علف زن خود استفاده کنید و  شما را بی نیاز می کند از خرید اره موتوری.

مزیتی که این الحاقی ها علاوه بر قیمت اقتصادی ای که دارند ، به دلیل اتصال به میله علفتراش به راحتی میتوانید شاخه های دور دست را هرس کنید. البته ناگفته نماند که از این الحاقی فقط میتوانید برای برش های کوچک استفاده کنید.

مشاهده و خرید الحاقی اره برای علف زن

در نتیجه پاسخ به پرسش اره چند سانتی بخریم؟ ، انتخاب اره موتوری مناسب بر اساس قطر درخت یک جنبه حیاتی برای تضمین یک تجربه موفق و ایمن قطع درخت است. عواملی مانند طول تیغه ساطوری ، قدرت موتور ، نوع زنجیر و ویژگی های ایمنی را در نظر بگیرید تا اره زنجیری را با نیازهای خاص کار در دست تطبیق دهید.

چه با درختان کوچک ، متوسط یا بزرگ سر و کار داشته باشید ، انتخاب اره موتوری مناسب باعث سهولت در کار میشود.

 مشاهده لیست قیمت تمامی اره موتوری های سایت مترسک 

ارسال دیدگاه